agromonitor: Locuri de munca in agricultura noiembrie 2013

Locuri de munca in agricultura noiembrie 2013

| Actualitate, Locuri de munca agricultura | de

Etichete:

Cereri şi oferte de locuri de muncă în agricultură, actualizate noiembrie 2013.

Postaţi mai jos anunţurile privind locurile de muncă.

munca-in-agricultura

  1. se cauta manager ferma Brasov - 22-11-2013, 17:14

    Se cauta un manager de ferma in Judetul Brasov!!!

    Clientul nostru are in proprietate o ferma de bovine in zona Brasov si comercializeaza lapte si produse din lapte. Pentru acesta, cautam un Manager de Ferma.

    Atributii si Responsabilitati:

    1. Asigura managementul Fermei de animale. Se implica in mod direct in gestionarea resurselor necesare pentru buna desfasurare a activitatilor specifice fermei.(resurse financiare, logistice, animale, hrana, sanatatea animalelor, ciclul de reproductie, lactatie, etc).
    2. Implementeaza proceduri si controleaza modul de aplicare a acestora in vederea eficientizarii activitatii.
    3. Coordoneaza activitatea zootehnica specifica fermei de animale.
    4. Coordoneaza si controleaza intreg ciclul de fabricatie al laptelui in vederea livrarii acestuia catre sectia de productie la parametrii si in cantitatile previzionate.
    5. Participa la intocmirea bugetului general al societatii si urmareste din punct de vedere financiar, modul in care bugetul aferent fermei este pus in aplicare. Propune rectificari bugetare atunci cand este cazul. Raspunde in mod direct de cheltuirea resurselor financiare.
    6. Gestioneaza ferma astfel incat aceasta sa indeplineasca toate standardele prevazute de legislatie si sa fie conforma cu performantele unei ferme moderne.
    7. Gestioneaza toate bunurile aflate in patrimoniul firmei, se asigura de buna lor functionare, gestioneaza in mod eficient consumurile astfel incat sa se obtina performantele previzionate in termeni de rentabilitate (implementeaza norme de consum si proceduri pentru diminuarea pierderilor).
    8. Administreaza, planifica, organizeaza si controleaza desfasurarea activitatilor agricole specifice, pentru valorificarea la potential maxim a resurselor de hrana a animalelor si nu numai.
    9. Gestioneaza resursele umane din subordine, asigura controlul riguros al activitatii acestora, astfel incat sa se maximizeze rentabilitatea fermei avand in vedere in permanenta eficientizarea costurilor.
    10. Indeplineste cu constiinciozitate, rigurozitate si responsabilitate toate sarcinile care ii revin.

    Cerinte:
    1. Studii superioare de specialitate zootehnice
    2. Experienta relevanta in administrarea unei ferme moderne, minimum 4 ani
    3. Experienta in domeniul agricol.
    4. Disponibilitate de relocare (este necesara supravegherea activitatii la ferma in permanenta).
    5. Cunoasterea limbii engleze (cel putin nivel mediu).
    6. Cunostinte de operare PC – Word, Excell, Power Point.
    7. Abilitati de coordonare, planificare si organizare.
    8. Carnet de conducere categoria B – fara incidente.
    Daca indepliniti aceste conditii si sunteti interesat/a, va rugam sa trimiteti CV la cristian.gheorghe [at] nexusconsulting.ro
    Anunt valabil pana la data de 30 noiembrie 2013. Numai candidatii selectati vor fi contactati.

  2. loc de munca ferma zootehnica judetul Prahova - 22-11-2013, 18:01

    Fermã zootehnicã nouã, specializatã în creșterea bovinelor, angajeazã administrator cu studii sau exprienţã relevante în domeniul zootehnic sau de management.

    Responsabilitãţi :
    -organizarea activitãţilor în zootehnie (întocmirea programului zilnic de activitate, verificarea respectãrii normelor de lucru de cãtre lucrãtorii din fermã, organizarea activitãţii de furajare etc.)
    -coordonarea și supervizarea activitãţilor specifice de creștere a animalelor
    -organizarea fluxului anual de producţie zootehnicã
    -coordonarea executanţilor proceselor zootehnice, a serviciilor specializate de aprovizionare și a activitãţilor de asigurare a funcţionãrii utilajelor folosite la executarea lucrãrilor specifice
    -reprezentarea fermei în faţa altor societãţi și a organizaţiilor din domeniu

    Cerinţe :
    -cunoștinţe de limba englezã la nivel mediu
    -competenţe de coordonare, organizare și conducere a activitãţilor complexe dintr-o fermã zootehnicã
    -capacitatea de a-și desfãșura activitatea în condiţii de stres
    -disponibilitate pentru program de lucru flexibil și prelungit
    -experienţa anterioarã într-un domeniu similar (zootehnic sau de management) constituie un avantaj

    Postul presupune :
    -disponibilitate de schimbare a locului de rezidenţã în zona unde este amplasatã ferma
    -3 luni de stagiu într-o fermã similarã pentru deprinderea cunoștinţelor de bazã privind procesele zootehnice necesare

    Beneficii :
    -salariu și bonusuri atractive
    -lucrul într-un domeniu zootehnic competitiv și modern
    -training specializat

    Selecţia se va face pe baza CV-ului (în românã și englezã) și a unui interviu ulterior.
    email: baradinvestitii [at] gmail.com

  3. voicu florntin - 27-11-2013, 23:27

    suntem 4 persoane antre 18 si 49 ani cautam de lucru agricultura constructi fara comision la plcare cautam seriozitate multumim

Care este opinia ta?

Pe acelasi subiect:

publicitate - Agromonitor ofera publicitate prin banner sau linkuri platite in aceasta pagina. Tarife promotionale! Mai multe detalii aici!